Chystáte sa na dovolenku? Tu je zopár dôležitých rád, na ktoré by ste nemali zabudnúť

401 Views
670166_29637-670x400x
Chystáte sa na dlho očakávanú dovolenku, väčšina ľudí je v stave eufórie. Kvôli nej, potom stačí zabudnúť na dôležité veci, ktoré treba urobiť, než budete cestovať, potom nebude bez veľkého rozruchu.

Väčšina ľudí dáva prednosť stráviť svoju dovolenku ďaleko od domova:. V krajine, túry, výlety do miest a krajín, plavby na mori, atď .Okrem zostavovaní zoznamu vecí, ktoré je potrebné vziať so sebou na výlet, je dôležité vziať do úvahy, a to-do zoznamu pred začiatkom zájazdu. Čo ľudia zabúdajú. Musíme však splniť, a zatvoriť dvere s pokojným srdcom a želať si „šťastnú cestu.“ Napríklad, že je dôležité, opustiť dom a veci, aby sa odpojiť elektrinu, vodu. Tu sú niektoré ďalšie dôležité veci ktoré robiť pred dovolenku:

1. splácanie účtov

Pred cestou, treba platiť účty, pôžičky, dlhy alebo vykonávanie platieb prebieha automaticky cez internet alebo telefonicky. V opačnom prípade, pri príchode z cesty, môžete získať pokutu za neskorú platbu, ktorá kazí príjemný zážitok z jazdy.

2. Zavedenie poriadku v peňaženke

Je vhodné vniesť poriadok do vašej peňaženky, odstraňovať z nej všetko zbytočné, než nemusíte ju používať. To môže byť: v cudzej mene krajiny, v ktorej nebudeme, ďalšie kreditné karty, zľavové karty z rôznych obchodov, možnosťou kontroly, a tak ďalej.

3. Príprava fotokópie dokumentov

Ako vyrazíte na dovolenku, mnoho touroperátori sa odporúča svojim klientom, aby kópia dôležitých dokumentov, vrátane pasu, dokladu o poistení, rodný list a sobášne listy, kreditné karty. So stratou pôvodnej kópie týchto dokumentov pomôže obnoviť rýchlejšie.

4. Skontrolujte kalendár

Začiarknutie v kalendári, aby sa ubezpečil, že všetky plány vykonané. Ak je niečo naplánované a významné poklesy na dovolenku dňoch je lepšie vykonať pred odchodom alebo po ňom. S výhodou všetky dôležité veci urobiť pred cestou na relaxáciu s pokojnou mysľou.

5. Správa o odchode príspevok

Na e-mail položky určené pre vás, nie hit cudzinca, alebo poštovej schránky nie je plná, musíme sa dohodnúť so susedmi, takže vzali pošty po celú dobu dovolenky. Alebo prejsť na pošte a požiadať poštár dočasne podržal poštu.

6. Call banka

Niektoré banky požiadať svojich klientov, aby ich informoval o medzinárodných operáciách. Ak je to potrebné, pred cestou je najlepšie zavolať do svojej banky a oznámiť o možných medzinárodných operáciách na dovolenke.

7. Vypnutie prístroja

Pred odchodom z domu na dlhší čas, je nutné skontrolovať, či sú všetky elektrické spotrebiče vypnuté – to ušetrí energiu a peniaze. Navyše v tomto prípade absencie vlastníkov znížiť riziko nehody – požiar alebo povodeň.

8. Vytvorenie automatickej odpovede

Je potrebné prekladať e-maily v automatickom režime, alebo vytvoriť vlastné hlasovej pošty, aby nedošlo k rozptyľovaniu počas prázdnin pre prácu a obchodné rokovania.

9. Tvorba zoznam vecí potrebných na ceste

Bez nej, môžete zabudnúť vziať so sebou nič dôležité. Urobte si zoznam potrebných položiek je lepšie vopred vykonať. Začnite od najdôležitejšieho: dokumentov, cestovných lístkov, hotovosť lekárskych predpisov, lieky, pripravených trás, kontaktné telefónne číslo, nabíjačiek.

10. Desiaty a noviny

Vzhľadom k tomu, letisko a vlaková stanica sú často nafúknuté ceny potravinárskych výrobkov, novín a časopisov, je lepšie, aby si ju kúpili v predstihu a vzali so sebou.

11. Poriadok v chladničke

Je potrebné uvoľniť a umyť pred odchodom chladničku. Je žiaduce, aby pri rýchlo sa kaziacich výrobkov k návratu domov nemuseli vetrať byt.

12. Perte dohromady bielizeň a posteľná bielizeň

Pred cestou je najlepšie poprezliekať všetkých špinavé prádlo a posteľnou bielizňou. To umožní po návrate z cesty, aby ste spali v čistých veciach.

13. nabíjačky

Je doporučené pred odchodom do plné nabitie všetkých svojich elektronických zariadení.

14. Cosmetics Packaging

Make-up je lepšie zabaliť do plastových vrecúšok a v objemoch predpísaných kapacity leteckej. V opačnom prípade tieto prostriedky môžu byť zhabané na colnici.

15. Pre zaistenie bezpečnosti

Je dôležité, aby ste sa ubezpečil, že dom či byt môže niekto sledovať, keď ste preč. To môže byť vaša príbuzní, susedia, priatelia. Nech prídu od času, zaliať kvety, a zároveň dať pozor, že dom je v poriadku. Môžete podpísať zmluvu so súkromnou bezpečnostnou agentúrou alebo políciou, alebo mať videokamery a alarm.

 ZDROJ:.asienda.ru