Držte sa týchto jednoduchých rád a vaše gumenné rukavice vás aj prežijú

499 Views
664167_78572-250x0

Nepostrádateľný nástroj na akékoľvek prácu- gumenné rukavice. Leže ich život je niekedy veľmi krátky – trhajú sa z akéhokoľvek  dôvodu. Napriek tomu, po tom všetkom, mnohí záhradkári aktívne používajú rukavice na presádzanie kvetín, zbieranie plodov a bobuľ, a tak ďalej. Je možné nejakým spôsobom predĺžiť životnosť týchto cenných pomocníkov? Ako prax ukazuje, že je!

Prečo gumové rukavice?

Chrániť pokožku rúk v priebehu letných pracovných dňoch v rôznej miere zložitosti je navrhnutý tak, aby sme používali gumené rukavice. A nie sú tak drahé, ale vzhľadom k jemnej pokožke rúk budú chránené pred, poškriabaním a iným poškodením alebo nečistotami, ale tiež pred škodlivými účinkami rôznych čistiacich prostriedkov a chemikálií.

Ako všeobecné pravidlo, s výhradou správneho používania a správneho skladovania priemerna životnosť gumových je od desať do dvanásť mesiacov, a život niektorých zo súčasných modelov niekedy dosahuje aj tri roky. Avšak, pri nesprávnej starostlivosti o ne môže “zabijete ich” po prvom použití. Aby sa predišlo týmto nepríjemným následkom, je dôležité naučiť sa, ako sa správne starať o gumové rukavice.

Ako predĺžiť životnosť gumovej rukavice?

Po každej práci musia byť najprv dôkladne umyté v mydlovej vode a potom jemne vytrite do sucha a dajte na suché miesto. Čas od času môžete posypať vnútorných plôch práškom alebo detským zásypom (aj v prípade, že rukavice budú uložené po dlhšiu dobu, môžete ich posypať s externými stranami) – potom sa nebudú držať pohromade a trhať, a nosiť isa budú oveľa jednoduchšie.
Nepokúšajte sa sušiť rukavice na lane rovnako ako oblečenie, to znamená, že sa skloňovanie – to nevyhnutne povedie k tomu, že kaučuk v záhybe sa začína strapkať, a vnútorný povrch rukavíc bude úplne zbavený potrebného vetrania. Rukavica by mala byť vysušená voľne a oddelene od druhej.

Najvhodnejšie pre skladovanie sú suché miestnosti, v ktorej sa teplomer nezdvihne nad tridsať stupňov Celzia a vlhkosť je nižšia ako 85% ( v kúpeľni ich neukladáme). Uložené na rukavice v žiadnom prípade by nemali byť vystavené priamemu slnečnému žiareniu, ale aj v tesnej blízkosti vykurovacie zariadenia.

Pri výbere správnej veľkosti gumových rukavíc je dôležité mať na pamäti, že by sa mali byť nielen ľahko nasadiť, ale tiež ľahko odstrániť – to výrazne zníži riziko prasknutia. Zakaždým, keď pred použitím, môžete si potrieť ruky zásypom – to prispeje k prevencii rukavíc od trhania alebo rozťahovania, ako trenie medzi gumou a kožou na rukách. V prípade, že diera je na špičke prsta, neponáhľajte ihneď vyhodiť rukavice – v tomto prípade môžete ľahko poradiť zaviazať pevne pevnú niť. A ak je škoda na iných miestach, rukavice bude sa musieť s nimi rozlúčiť – prerezanie, prepichnutie a praskliny absolútne nevhodné pre ich ďalšie využitie, pretože tieto rukavice nie sú schopné plniť svoju základnú ochrannú funkciu.
Zdroj:asienda.ru