Neodolateľne chutné a diétne lievance, ktoré sú ideálne pri sledovaní televízie alebo na raňajky

3503 Views
656170_63656-670x400x (1)

Palacinky, sú chutné do tej miery, že môžete zjesť pri jednom sedení celý tanier a ani si to nevšimne. To je dôvod, prečo tieto nie sú len chutné jedlo, ale tiež nízkokalorické. Recept si prečítate nižšie.

1. Palacinky s jablkami

K príprave lievancov s jablkami, potrebujeme:

– 0,5 šálky cukru
– 2 vajcia
– 0,5 lyžičky soli
– 400 ml jogurtu
– 2 šálky múky
0,5 lyžičky jedlej sódy
– jablká

Príprava:

Aby boli vynikajúce a mali jemnú chuť, je nutné polovicu cukru pomlieť v mlynček na kávu do prášku . Vymiešame vajcia so zostávajúcim cukrom do peny, opatrne pridáme práškový cukor a premiešajte. Postupne tenkým prúdom nalejte jogurt, pridajte sódu, soľ a zalejeme múku v malých porciách. Cesto by malo byť vzdušné, ohybné, nie husté, ale nie tekuté, asi ako hustá smotana.

Jablká olúpeme, nakrájame na veľmi tenké plátky. Na horúcu panvicu s olejom, dáme cesto lyžicou, umiestniť na hornú časť plátky jabĺk. Keď je spodná strana zhnedne, opatrne otočiť lievance, počkajte, až sa dostanú jablká svetlo hnedú farbu. Hotové palacinky dávame na papierový uterák odstrániť všetok prebytočný olej. Keď sú koláče ochladené, posypeme práškovým cukrom a škoricou. Chutia najlepšie pri izbovej teplote, tieto lievance.

ZDROJ:myjane.ru