Neodoľatelný banánový koláč, po ktorom budú vaši hostia odpadávať!

1568 Views
4-2-1

Banány sú známe pre ich nutričné vlastnosti! Je to produkt, s ktorého sa dá vymyslieť neuveriteľné množstvo receptov, pre jeho príjemnú chuť a vôňu. Urobte si chutný banánový koláč podľa receptu nižšie a nebudete ľutovať! Tento recept vám môže pomôcť v rôznych situáciách. Pripravuje sa veľmi rýchlo. Ešte pól hodinu pred príchodom vaších hostí, dokážete ukuchtiť tento nádherný a lahodný banánový koláč, s ktorého vás budú vaši hostia považovať za profesionálneho kuchára!

Banánový koláč

ZLOŽENIE

  • 1 d oleja
  • 3 vajcia
  • 300 g hladkej múky
  • 1 polievková lyžica kryštálového cukru
  • 1 polievková lyžica kyslej smotany
  • 3 banány

PRÍPRAVA

1. Zapnite rúru a zohrejte ju. Po prvé, oddeľte bielka od žĺtkov. Vezmite 3 žĺtka, pol šálky kryštálového cukru a rozpustené maslo. Všetko dôkladne rozmiešajte. Zmes by mala byť pomerne hustá. Dajte ju do chladničky, a zároveň pripravujte banány.

2. Banány budeme rezať na plátky, môžete ich posypať vanilkovým cukrom pre ešte zaujímavejšiu chuť.

3. Formu potrieme tukom, aby sa neprilepilo cesto, ktoré sa bude piecť. Pripravenú zmes, vylejeme do formy, a vyhladíme cesto do roviny

4. Na vrchnú časť cesta, poukladajte nakrájané plátky banánov, a kyslú smotanu spolu nimi.  Upravenie chuti doplníte posipaním cukru, vanilky, kokosu či práškovým cukrom.

2-2-1

5. Spodnú časť koláča, vložte do rúry na dobu 20 minút. Kým sa koláč pečie, zo zvyšných bielok a pol šálky cukru, si vyšľahajte nadýchaný sneh. Bielka šľahajte dlho a starostlivo, aby všetko dobre dopadlo, najmenej 10 minút.

3-2-1

6. Ak bude spodná časť koláča hotová, navrch nanesiete vyšľahaný sneh, ktorý môžte ozdobiť zvyšnými banánmi, mandľovými lupienkami, alebo nadrvenou čokoládou. Potom všetkom, umiestnite koláč do rúry iba na tri minúty.

4-2-1

Koláč je pripravený! Je ideálny aj ako teplý alebo chladený. Ako môžete vidieť, recept je naozaj jednoduchý, a môžete ho meniť podľa ľubovoľnej chuti – môžte doňho pridať orechy, sušené ovocie, čokoládové lupienky, kúsky marmelády … Užite si tento úžasný dezert, ktorý si bude každý chváliť!

 

ZDROJ : takprosto.cc