Trápia vás ťažké nohy a časté bolesti nôh? Keď skúsite tieto rady, budete tancovať každý deň, až do rána

1976 Views
1-77

Bolesť a ťažké nohy trápia v priebehu života mnohým z nás. Niektorí trpia tieto príznaky majú dlhú dobu. Avšak, je veľmi dôležité zistiť príčinu.

Dnes Vám povie, ako sa zbaviť bolesti v nohách. Navrhované tipy a cvičenia pomôžu zmierniť bolesť, ale tiež slúžia ako prevencia závažných ochorení.

Čo robiť keď máme boľavé nohy

 1. Zvyšovanie prstov
  Toto cvičenie sa vykonáva v stoji. Zvýšiť výšku prstov.Potom znížiť. Opakujte 5x pre každú nohu.
 2. 2-54
 3. Masáž tenisovou loptičkou
  Vezmite loptu tenisovú alebo biliardovú guľu. Postavte sa na loptu a robiť ľahké krúživé pohyby, opatrne ju zatláčame. Toto jednoduché cvičenie skvele nohy uvoľňuje.
 4. 4-43
 5. Relaxačné cvičenia
  Postavte sa bosá, a snažíme sa svojou váhou zdvíhať, tak že päty sú vo vzduchu. Teraz stojíme na prstoch a počkajte asi 10 sekúnd. Opakujte desaťkrát. Najlepšie je cvičenie, keď stojíme na zemi alebo piesku.
 6. 5-29
 7. Lekárska lopta
  K tomu budete potrebovať medbol alebo zdravotnú loptu. Ležíme na podlahe, dám,e na loptu nohy a pokúsiť sa stlačiť nohy tak, aby prsty boli v rovine. Opakujte 15 krát.
 8. 6-24
 9. Nosiť pohodlné topánky
  vždy treba nosiť topánky, v ktorých noha je pohodlné a stabilná. To umožní nohám dýchať a cítiť menej stresu. Banálna rada, ale ženy ju často prehliadajú.
 10. 7-15
 11. Robiť strečing
  robíme jogu alebo pilates. To vám pomôže udržať celé telo v dobrej kondícii, rovnako ako pozitívny vplyv na kĺby.
 12. 8-12
 13. Vaňa s Epsom soli
  Jemná soľ pomáha očistiť telo od toxínov. Možno neviete, ale pre vaše nohy – ideálne odstraňovanie nahromadených škodlivín.
 14. 9-11
 15. Chôdza naboso
  To je veľmi užitočné! Zvlášť po okrúhlych kameňoch.
 16. 10-8

Zdravie nôh je pre celý organizmus veľmi dôležité. Koniec koncov, záťaž a bolesť v nich nakoniec môže mať negatívny dopad na chrbticu. Okrem toho budete musieť zabudnúť na krásne topánky a krátke šaty, z dôvodu vysokého napätia sa môže prejaviť žilová sieť, ktorá nemá príliš esteticky vzhľad.

Veríme, že naše rady vám pomôžu a zbavia vás bolestí.

ZDROJ:TAKPROSTO.CC