Účinné a lacné ľudové prostriedky pre liečbu zranenia nohy v domácnosti, nikdy neviete kedy ich budete potrebovať…

794 Views
otok

V moderných lekárňach nájdete celý rad nástrojov pre liečenie modrín a liečenie ľudovými prostriedkami je postupne zabudnutá. Avšak, majte na pamäti, o tom, že farmaceutické prostriedky sú príliš drahé alebo ni veľmi  účinné. Podliatiny nohy sú nielen bolestivé a neestetické, ale tiež plné komplikácií.

Aké existujú účinné ľudových prostriedky pre liečbu zranenia nohy?

Ľudové lieky na liečbu zranenie nohy

1 spôsob

Zmiešajte lyžicu rastlinného oleja, v 9% octe a vriacej vody. Vzniknutým roztokom navlhčite bavlnenú tkaninu a priložte na pomliaždené oblasti. Vrch obviazať šatkou. Tento postup by mal byť opakovaný niekoľkokrát, potom sú minimalizované následky zranení.

otok

2 spôsob

Podliatinu máčať v horúcom mlieku (ak znesiete).

3 spôsob

Efektívne kapustné obklady, mimochodom, veľmi jednoduché použitie, pretože nevyžaduje žiadnu prípravu. Na úraz by mal byť priložený kapustný list. Pohodlie takého obkladu spočíva v tom, že je pod odevom prakticky neviditeľný.

4 spôsob

Dobrou pomôckou pre modriny je fazuľa so zemiakmi. Priveďte fazuľu k varu, spravte kašu do stavu buničiny a prikladajte na miesto zranenia niekoľkokrát denne po dobu pol hodiny. Pomáha s modrinami aj surový zemiak, ktorý potrebujete rozrezať a aplikovať na postihnutú oblasť.

5 spôsob

Uľahčuje stav aj normálna banánová šupka zranenia, ktorá je aplikovaná z vnútornej strany na miesto poranenia po dobu pol hodiny.

6 spôsob 

5-6 cibúľ naškriabeme na jemnom strúhadle a pridajte lyžicu soli (voliteľné príslušenstvo). Výsledná zmes sa balí do tkaniny a prikladá sa na zranenia. Obklad by mal byť menený niekoľkokrát za deň, čo je priebeh liečby – cca 5 dní.

 

8 spôsobov,

Pol litra jablčný ocot zahriať vo vodnom kúpeli, pridáme 2 lyžičky soli a 4 kvapky jódu. Namočte handričku v roztoku a použiť ako obklad na postihnutú oblasť. Tento nástroj je veľmi účinný ako prvá pomoc pri modriny.

 

 

Základným pravidlom pri liečbe úrazov – prvých 24 hodinách výhradne na zranenia dávajte studené zábaly, po niekoľkých dňoch odporúčame teplé obklady a kúpele, ktoré urýchľujú vstrebávaniu modrín a zmierni opuch.

Dôležité! V prípade, že bolesť zo zranenia v jeho nohe je veľmi silná, ide o dlhú dobu a je ťažké sa pohybovať, navštívte lekára ! Môže to byť zlomenina.

ZDROJ:NMEDICINE.NET